Juve e shet Felipe Melon

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Juve e shet Felipe Melon

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 23, 2009 4:42 pm

  Juventusi tashmë ka filluar të mendojë për shitjen e Felipe Melos, sigurisht te Arsenali.
  Mesfushori brazilian erdhi si një përforcim i madh në Juventus dhe Zonja e Vjetër pagoi për të plot 18.5 milionë funte.

  Por me paraqitjet e tij zhgënjyese, u shpall si përforcimi më i keq në Serie A dhe u zëvendësua që në minutën e 32-të në takimin kundër Cattanias.

  Gazzetta dello Sport shkruan se Juventusi po e analizon mundësinë për të shitur Melon, sigurisht te Arsenal që ishte në garë për të marrë shërbimet e tij në afatin kalimtar të verës.

  Raporti në mes të Ferrara dhe Melo nuk është aq i mirë, andaj edhe braziliani sigurisht se do të dëshirojë të largohet.

  Mediat italiane po ashtu shkruajnë se Juventusi është i interesuar seriozisht për mesfushorin e Udineses, Gaetano D'Agostino.

   Ora është Sun Apr 22, 2018 11:49 pm