Mancini beson në Ronbinhon

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Mancini beson në Ronbinhon

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 23, 2009 4:43 pm

  Menaxheri i ri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, është i vendosur ta mbajë Robinhon te klubi anglez.
  Italiani, i cili do të pasojë Mark Hughes në stolin e ekipit anglez, dëshiron që braziliani të jetë një lider te City në rrugën për të siguruar një vend për në Ligën e Kampionëve.

  “Roberto dëshiron të takohet me Robinhon pasi dëshirë e tij është ta shndërrojë atë në një lider të ri në City. Ai kurrë nuk funksiononte mirë nën urdhrat e Hughes, por Roberto është një adhurues i madh i Robinhos dhe mendon se ai mund të ketë ndikim, pa marrë parasysh kush arrin në janar”.

  “Ai pret të blejë dy mesfushorë dhe dy mbrojtës, por jo sulmues. Mungesa është në mbrojtje jo në sulm”, ka thënë burimi për The Sun./

   Ora është Sun Apr 22, 2018 12:25 pm