Carragher: Liverpoolit i duhen lojtarë që mund ta përballojnë presionin

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Carragher: Liverpoolit i duhen lojtarë që mund ta përballojnë presionin

  Mesazh nga Onyx. prej Sun Dec 27, 2009 7:27 pm

  Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Jamie Carragher, ka kërkuar nga bashkëlojtarët e tij të tregohen të pathyeshëm përballë kritikave të vazhdueshme për problemet e klubit, pasi që kjo është pikërisht ajo që nevojitet në ambientin e Ligës Premier.
  “Lojtarë të mirë të cilët kanë arritur sukses në klube më të vogla kanë ardhur këtu dhe nuk kanë mundur ta përballojnë presionin, sepse nuk e kanë pasur karakterin e duhur për t’u përballur me të (presionin) kur vijnë kohë të këqija”.

  “Liverpooli është një klub i shkëlqyer ku të gjithë dëshirojnë të jenë, mirëpo kur gjërat shkojnë keq, është vështirë të qëndrosh këtu”, ka thënë Carragher për Sky Sports.

   Ora është Sat Apr 21, 2018 8:47 pm