Mancini: Ky ekip është më i mirë se që mendova

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Mancini: Ky ekip është më i mirë se që mendova

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 30, 2009 3:22 am

  Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, beson se ekipi i tij është i aftë të ngjitet në top katërshin e tabelës së Ligës Premier dhe madje është i aftë të fitojë titullin këtë sezon.
  Mancini morri nën drejtim klubin më 19 dhjetor dhe që atëherë ka drejtuar ekipin në dy fitore nga dy ndeshje, dhe pas ndeshjes së fundit prej 3-0 ndaj Wolwes ai ka thënë se ekipi i tij është shumë më i mirë se që ka menduar në fillim.

  “Gjithçka është reale. Ekipi është më i mirë se që kam menduar. Ne kemi edhe 18 ndeshje të tjera, andaj mendoj se është e mundshme. Nëse luajmë në këtë mënyrë dhe vazhdojmë të jemi të përqendruar është e mundshme”.

  “Mendoj se kemi një ekip të mirë dhe nëse luajmë mirë mund të arrijmë së paku në top katërsh. Por mendoj se nuk duhet të shikojmë në atë pozitë tash. Duhet të luajmë dhe të fitojmë dhe brenda dy muajsh të shohim kah ai pozicion. Për momentin është e rëndësishme të luajmë mirë dhe të përmirësohemi”, ka thënë Mancini.

  dR.-KilLeeR

  Posts : 241
  Reputation : 1
  Join date : 24/12/2009
  Age : 24

  Re: Mancini: Ky ekip është më i mirë se që mendova

  Mesazh nga dR.-KilLeeR prej Wed Dec 30, 2009 2:46 pm

  op qashtu ka Thaan :A

   Ora është Sun Apr 22, 2018 4:26 am